co znajdziecie na blogu?

W moim blogu będę opisywał zajęcia Aikido, które prowadzę w Dojo Aikikan w Jabłonnie. Jak znajdę czas to pojawią się inne przemyślenia. Zapraszam.

piątek, 16 maja 2014

2014.05.14 trening i trochę teorii :)

hej,
dzisiaj zastępstwo za sensei Michała w Dojo Bródno. Miałem trening ze starsza grupą dziecięcą i dorosłymi. Właściwie na obu grupach początek był ten sam, czyli:
- tachi waza gyaku hanmi shomen uchi ikkyo omote.
Ćwiczyliśmy przemieszczanie i prawidłową pracę uke jak i tori.
Kolejną technika było:
- tachi waza gyaku hanmi shomen uchi nikkyo ura.
Podobnie ćwiczyliśmy prawidłową prace uke i tori.
Po tej części nastał tzw. freestyle choć lepiej byłoby nazwac to kakari geiko lub ippan geiko  czyli w rozumieniu WCA byłaby to praca uke z jednym atakiem i powtarzanie obrony a potem nowa obrona i tak do wyczerpania technik, czyli w naszym przypadku shomen uchi.

No to teraz kwestie nazw:)

Trochę teorii:

Kakari geiko - tak naprawdę oznacza atak wielu uke po linii prostej - pewnie jako przykład można tutaj podac kokyu nagi w hanmi hantachi waza

Ippan geiko - tori atakowany przez jednego uke, czyli taki mały fight jeden na jeden :) (patrz Jiyu waza)

Randori - pełna prędkość, wszystko jest dozwolone :):)

Jiju waza - tori atakowany przez kilku uke ale zestaw ataków jest określony (obrony również), właściwie to takie randori z ograniczeniami

Jiyu waza - atak i obrona dowolny/a ale tylko jeden uke

No i to koniec teorii :) a co robimy w WCA? Trochę na własny użytek zmieniamy znaczenia. Czy to dobrze - raczej nie. Co możemy zrobić? Może używać ich (wyrażeń) w poprawnej formie?
wszystko przed nami
pzdr
s.Marcin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz